Тренировки  • Товары и услуги  • Аренда  • Соревнования  • Правила  • Статьи  • Анонсы  • Спарринги  • Барахолка  • Обои  • За компанию  • розыск  • Ссылки

Відмінності Бойового Гопака від інших бойових мистецтв


Ось уже впродовж п'яти років я викладаю Бойовий Гопак. Дуже часто Новики та їхні батьки задають питання: „Що таке Бойовий Гопак?", „Чим він відрізняється від інших бойових мистецтв?", „Що краще: Гопак чи карате?". Дуже багато часу забирає пояснення і відповіді, тому я коротенько подам двадцять відмінностей і сподіваюся, що багатьох зацікавлених вони задовільнять.

       1.  Бойовий Гопак - це лицарське мистецтво українсь­кого народу, яке достойно конкурує з японським карате, китайським кунг-фу, грецьким панкратіоном, французьким саватом, американським кік-боксінгом, бразильським капу-ейро, тощо.

2.  Східні бойові мистецтва виховують патріотів свого народу в себе вдома і прихильників японської, китайської та інших культур поза межами їхніх держав. Карате, дзюдо, сумо виховують самурая, а Бойовий Гопак -козака.

3.  У Бойовому Гопаку 7 рівнів майстерності, з них три учнівських: Жовтяк, Сокіл, Яструб; проміжний - Джура та три мистецькі: Козак, Характерник, Волхв. А в карате 10 учнівських і 10 мистецьких.

4.   Бойовий Гопак - це шлях українського лицаря -захисника свого народу, мови, звичаїв, обрядів, традицій, історії та української правди. Карате, кунг-фу, дзюдо - це шлях східного воїна, патріота своєї культури, держави і народу, а кік-боксінг, сават, панкратіон - це ударні види спорту. Славнозвісний танець і, одночасно, бойове мистецтво - капуейра - це лицарський шлях бразильського воїна.

5.   Гопаківці свідомо стали на шлях лицарів Світла, Правди, Добра і Любові. їхньою найвищою метою є служіння своїй Батьківщині, а в масштабах планети Земля - служіння людям доброї волі во ім'я злагоди, взаємопорозуміння, рівності, братерства і миру між народами.

6.   Гопаківці прославляють свій національний одяг, а японці, китайці, бразильці - свій.

7.  У Бойовому Гопаку відсутні такі копняки, як маваші і йоко, а натомість використовують Тинки і Бічні копняки.

8.   У Бойовому Гопаку при виконанні копняків зігнуті в ліктях руки (в момент удару) піднімаються вгору, а в Східних системах при виконанні ударів ногами руки опускаються вниз.

9.   Гопаківці, з метою захисту голови, піднімають обидва рамена і високо фіксують руки, а в карате і кунг-фу рамена мають бути опущеними. В боксі і кік-боксінгу бійці підіймають рамено передньої руки.

10.  У Бойовому Гопаку відсутні блоки, а натомість для захисту використовують: Затули, Перепони, Відбивання, тощо. У Східних системах головним захистом є блоки.

11.  У Бойовому Гопаку головний принцип ведення двобою побудований на уникненні від ударів суперника, використовуючи при цьому, відходи в боки, гойдки, ухили, нахили, нирки та відплиги.

12.  У Бойовому Гопаку великий арсенал бойових кроків. У Східних і Західних бойових мистецтвах їх значно менше. У Бойовому Гопаку є крок Нападу, аналогів якому немає в жодному бойовому мистецтві.

13.  У Бойовому Гопаку величезний арсенал стусанів і копняків. В інших бойових мистецтвах їх набагато менше, як наприклад: в боксі три удари руками - прямий, бічний, нижній; у кік-боксінгу і тайландському боксі чотири удари руками і чотири - ногами.

 

14.  У Бойовому Гопаку тактика поєдинку збудована на серійній роботі, а в Східних бойових мистецтвах тактика поєдинку зводиться до одного акцентованого удару

15.   У Бойовому Гопаку багато стрибкової техніки, а в Східних і Західних значно менше.

16.  У Бойовому Гопаку є техніка роботи в присядці, напівприсядці та з опорою на руки (Павучок, Собачка), а в Східних школах подібна техніка не використовується.

17. У Бойовому Гопаку на вищих рівнях майстерності Характерник і Волхв ударна техніка доповнюється технікою боротьби, а в Східних системах такого переходу немає.

 

18.   Гопаківці паралельно із ударною технікою вивча­ють боротьбу підручними засобами: палка, вила, мотика, ціп, коса, тощо, а також шабля, топірець, мечі та інші види зброї. В Східних та Західних системах такого поєднання немає.

19.   Гопаківці вкручують в удар все своє тіло, а в багатьох видах Східних і Західних бойових мистецтв такого поняття немає.

 

20.  Бойових Гопак розрахований на 15 років вивчення базової техніки і дошліфовки її аж до старості. Більшість Східних і Західних бойових мистецтв вивчають 2-3 роки і дошліфовують доти доки беруть участь у змаганнях, як наприклад: тай-бокс, кік-бокс, прайд, шут-файтінг, тощо

 

 

 

Пилат Володимир Степанович

Верховний Учитель Бойового Гопака,
Засновник стилю Бойовий ГопакКомментарии
Нет комментариев
* для добавления комментариев необходимо войти или зарегистрироваться
меню вид спорта календарь

добавить информацию на сайт

вопрос-ответ
 
Вопрос:  Які основні філософські орієнтири бойового гопака?

Ответ: Міфологічна концепція "бойового гопака" орієнтована на арійське походження українського народу та його арійську спадщину. Філософська концепція збудована на кращих здобутках національної еліти українського народу. Головні орієнтації: правдоборство, потужна звитяга з силами темряви і зла в ім`я торжества добра і любові - позитивної творчої сили, що сприяє розширенню всесвіту, творенню найдосконаліших форм життя, трансформації тілесного в духовне.
www.bhopak.narod.ru
  • О сайте
  • Сотрудничество
  • Контакты
  • Добавление инфо
  • Отзывы
  • Статистика
  • Прочее